Milli Piyango Özelleştirme İhalesi Sonuçlandı!

0
340

52e0cde732dc9f1b9489b0b4
Milli Piyango İdaresine ait olan şans oyunları özelleştirme ihalesi bugün sonuçlandı.
Bugün saat 16:00’da başlayan ve 1 saatten fazla süren ihaleyi, 2.775 Milyar Dolar ile en yüksek teklifi veren Net Şans – Hitay ortaklık girişim grubu kazandı.
Milli Piyango İdaresine ait olan şans oyunlarının özelleştirme ihalesine katılan şirketler ise, Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu, ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu, Turkish Lottery Holding B.V oldu.
İhalenin açık arttırma başlangıç fiyatı 2.35 Milyar Dolar olarak belirtildi. Açık arttırmada fiyatlar 2.7 Milyar Doları geçtiğinde Turkish Lottery Holding ihaleden çekildi. Ardından ise ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubuda ihaleden çekilerek en yüksek teklifi sunan Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu ihaleyi 2.775 Milyar Dolar vererek 10 yıllık lisans hakkını kazanmış oldu.
İhaleyi kazanan ve 10 yıl boyunca lisans hakkına sahip olan Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu lisans süresi içerisinde her takvim yılı için elde ettiği hasılattan yüzde 25, diğer gelirlerin brüt tutarı üzerinden de yüzde 28 pay alacak.
Lisans sahibi olan Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu Milli Piyango İdaresi tarafından pazara sunulmuş olan mevcut oyunları oynatmaya devam etme hakkına sahip olduğu gibi pazara yeni oyunlarda sunabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here