Bahsedeger'in Sahibi Net Holding Ve Bilyoner Milli Piyango'ya Talip

0
628

millipiyango
Net Holding ve Bilyonerin Ortağı olan Hitay Holding Milli Piyango Özelleştirme İhalesinde Güç Birliği
2014 yılının en cazip özelleştirmelerinden biri olan ve yılda 2.5 Milyar liralık cirosuyla Milli Piyango Özelleştirme İhalesi yerli ve yabancı dev şirketlerin hedef noktası haline geldi.
Net Holding Hitay Holding ve ABD’li Scientific konsorsiyumuyla birlikte Milli Piyango ihalesine güçlerini birleştirerek katılma kararı aldılar.
Net Holding yönetim kurulu başkanı Besim Tibuk ve oğlu Kerem Tibuk, 2007 yılında faaliyetine son veren Bahsedeger.com’un sahipleriydi. Milli Piyango özelleştirme ihalesinde Hitay Holding ile ittifak oluşturan Net Holding bu ortaklık hakkında geçtiğimiz günlerde bir bilgilendirme yayınladı. Net Şans – Hitay OGG adı altında ihaleye katılacaklarını ve bu Ortak Girişim Grubu’nun % 90 oranında ortağı Net Şans Oyunları Yatırım A.Ş., % 10 oranında ortağı ise Hitay Yatırım Holding A.Ş. ait olduğu bildirilmiştir.
İhale hakkında Hitay Holding yönetim kurulu başkanı Emin Hitay bazı açıklamalarda bulundu. Ayrıca Bilyoner’in %50 ortağı olan Emin Hitay

“Bilyoner 2013’te 840 milyon liralık ciro elde etti. Bu yıl hedefimiz 1 milyar TL. Bilyoner şans oyunlarında önemli bir platform. Milli Piyango’yu kim kazanırsa kazansın sonuçta bu platformu kullanacağı için biz yine bu ihaleden galip çıkacağız” diye konuştu.

27 Haziran’da yapılacak olan ihale ilgili düşüncelerine devam eden Hitay “Milli Piyango’nun Türkiye’de lirayla gelir elde eden bir şirket olduğunu bu yüzden dolardaki artış nedeniyle çok uçuk bir satış rakamı beklemediklerini ve Şirketin 10 yıllık lisansını almak için şu anda üç grup talip. Bu artabilir. Biz de güçlü alıcılardanız. Büyük şans görmesek girmeyiz” dedi.
İleride olabilecek diğer özelleştirmeler ile ilgili fikir yürüten Hitay “Bence sırada Jokey Kulübü var. Arkasından da Spor Toto gelir. Biz her ikisine de talip olacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here