William Hill, GVC & Sportingbet Anlaşma Yolunda

0
482

Halka açık oyun operatörleri William Hill, GVC Holding ve Sportingbet yönetim kurulları William Hill ve GVC’nin  Sportingbet’in tüm sermayesini hisse başına 56.1 peniden satın almalarını öngören anlaşma taslağını gözden geçirmeye karar verdiler.

Gözden geçirilen 56.1 penilik teklif, Sportingbet için daha önceleri yapılan 61.1 penilik tekliften daha düşük. Bunun yanısıra, geçen hafta yayınlanan 31 Ekim tarihinde sona eren ilk mali çeyrek sonuçları Sportingbet gelirlerinde yüzde 35lik bir düşüş gösterdi.

Geçtiğimiz Salı günü Sportingbet yaptığı bir açıklamada tüm tarafların teklif üzerinde şartlı bir anlaşmaya vardığını ve teklif üzerinde resmi bir duyuru yapmak için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Buna göre, Sportingbet Talep ve Devralma Kanunu kapsamında 18 Aralık tarihine kadar karar süresini uzatma talebinde bulundu.

Teklif edilen öneriye göre, Sportingbet hissedarları şirkete £485m tutarında değeri düşürülmüş hisse senedinde değer vererek, Sportingbet hisseleri başına 44.8 peni değerinde nakit, 1.1 peni değerinde nakit kar payı ve 0.0435 yeni GVC hisse payına sahip olacaklar.

Gözden geçirilen öneri karıştır ve seç şeklinde yapılıyor ve bu yöntem Sportingbet hisse sahiplerine oransal olarak daha çok nakit veya daha fazla hisse almak için talepte bulunma fırsatı sunuyor. Şirket, Kurucusu Mark Blandford da dahil olmak üzere Sportingbet hisselerinin yüzde 11.2’sini temsil eden pay sahiplerinin bu teklife destek verdiklerini ve karıştır ve seç imkanı çerçevesinde uygun olan yeni GVC hisselerini maksimum düzeyde almak için seçim yapmayı planladıklarını belirtti.

Sportingbet kurulu konuşmasına teklifin ayrıntılı koşulları konusunda anlaşmaya varılacağını göz önünde bulundurarak oybirliği ile Sportingbet hisse sahiplerine önerilmesini beklediklerini söyledi.

Sportingbet’i aralarında paylaşmayı planlayan William Hill ve GVC Holding, teklif edilen önerinin değerini üçüncü bir firma resmi bir teklifte bulunmadığı sürece azaltmayacaklarını ya da arttırmayacaklarını onayladılar.

Eğer kazanırlarsa, William Hill düzenlenmiş pazarlardaki Sportingbet piyasasını elde ederken GVC de şirketin kalan kısmına sahip olacak. Betboo‘nun sahibi olan GVC, geçtiğimiz yıl Sportingbet’in Türkiye operasyonunu satın almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here