Sportingbet William Hill ve GVC’den Daha Yüksek Tekif Bekliyor

0
422

Sportingbet Yüksek Teklifler için Beklemede

Pazartesi günü sanal oyun şirketi Sportingbet, William Hill ve GVC tarafından yapılan teklifin önemli ölçüde işin değerini düşürdüğünü belirtmesine rağmen hemen teklifi reddetmedi.
Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada William Hill’den nakit olarak 45 peni ve GVC’den hisse başına 7.5 peni olmak üzere toplam William Hill ve GVC’den hisse başına 52.5 peni teklif aldığını belirtti. Böylece bölgede toplam iş değeri 350 milyon olarak açıklandı.

Sportinbet yönetim kurulu, bu tutumun önemli ölçüde şirketin değerini düşürerek ve gelecek beklentilerinin hafife alındığını vurguladı ancak teklifi reddettiklerine dair herhangi bir yorumda bulunmadı. Kurul ayrıca, potensiyel teklif sahiplerinin izinleri olmadan açıklama yapıldığını ve bu nedenle herhangi bir teklif yapılıp yapılmadığı hakkında bir kesinlik olmadığını belirtti.
Bugün elde edilen bilgilere göre 19 Eylül’de William Hill ve GVC tarafından yapılan açıklamada iki şirket de Sportingbet ile olası bir ortaklık teklifi için başlangıç aşamasında olduklarını onayladılar.

William Hill ve GVC arasında geçerli olan öneri anlaşması doğrultusunda, William Hill Sportingbet lisansı olan Avustralya ve diğer yerel bölgeleri alırken, GVC kalan bölgeleri alacak.
Bugün Londra’da Sportingbet hisseleri yüzde 3.88 tırmanışla hisse başına 53.50 peniye ulaştı.

Gaming VC şirketi, geçtiğimiz yıl Sportingbet’ten Süperbahis sitesini satın almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here