Malta Lisans Kurumunun Yeni Adı Malta Gaming Authority Oldu

4
496

mga

MGA (Malta Gaming Authority) Nedir?
MGA (Malta Gaming Authority) oyun oynatan sitelerin mevzuatını ve uygulamalarını belirlerken aynı zamanda ticari gereksinimlerini de sigortalayan bir sistemdir. Malta’da bütün oyun faaliyetini sürdürenlerin sorumlusu olan MGA, bu konudaki yönetmelikleri de belirleyen ve düzenleyen bir kurumdur. Dünya standartlarında hizmet sunmayı sağlayan MGA,
MGA kurumu oyun operatörleri ve regülatör ile aralarında sağlam bir platform kurarak, kurumsal bir kimlik oluşturmalarına ve hizmet vermelerine neden olur.
2001 yılında yasalaşan diğer oyunlar ve piyangolar yasası ile MGA misyonunu düzenledi ve kara para aklamayı önlemeye, yolsuzluk ve suçların önüne geçerek adil oyun oynanmasını sağlamak, şeffaflık anlayışı ile savunmasız ve küçük oyuncuları korumak, oyun sektörünün çeşitli alanlarını ve piyango çekilişlerinin doğru sistemlerde yürümesini sağlamak olarak belirledi.

MGA (Malta Gaming Authority) Ne İşe Yarar?
MGA (Malta Gaming Authority) öncelikle savunmasız ve küçük kişileri korumayı, oyuncu haklarını korumayı, güvenli ortamda oyun oynanmasını sağlamayı ve buna teşvik etmeyi, oyun cihazları ile oyunlar arasındaki bütünlüğü sağlamayı ve suç faaliyeti olmaksızın oyun oynamayı sağlıyor. MGA (Malta Gaming Authority)’nın amaçları arasında oyun faaliyetlerinin tümünü düzenlemek, tam entegre olmuş bir otorite ile başarılı işletmeler oluşturmak, teknolojik ve sanayi yeniliklerine destek olmak, erişilebilir ve yetkili kişilerce bilgi aktarımı sağlamak ve lisans vererek tüm bu konuların denetimlerini yapmak yer alıyor.

MGA (Malta Gaming Authority)’nin faaliyet alanları nelerdir?
Çeşitli oyunlara ilişkin araştırmalar yapmak, çekilişler ve oyunlar için lisans vermek, lisans verilen oyunları izlemek, Malta hükümeti için şirketlerden oyun vergileri toplamak, iyi işletmeleri desteklemek ve lisans vermiş olduğu şirketleri denetlemek gibi faaliyetleri vardır.

MGA Malta Lisansına Sahip Olan Güvenilir Siteler
Avrupa Birliği üyesi olan Malta, verdiği lisanslara sahip çıkarak çok sıkı operasyonel ve finansal denetimler yapıyor. %100 güvenilir olan Malta’dan lisans almış oyun sitelerinde, herhangi bir anlaşmazlık yaşanırsa MGA (Malta Gaming Authority) kurumuna başvurmanız durumunda sorunu çözebilirsiniz yalnız Malta lisanslı oyun sitelerinin dezavantajlı durumu hesap onay belgesi istemesidir. Para çekme işlemi yapmadan önce kimlik, fatura kopyası ve kart kopyası gibi bilgi ve belgeleri göndermeniz gerekiyor.
MGA (Malta Gaming Authority)’dan lisanslı, güvenilir olan siteler arasında Youwin, Süperbahis, Oddsring, Bets10, Betboo gibi popüler siteler bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here