İstanbul’da Eş Zamanlı Kumarhane Baskını: 700 Gözaltı

2
484

1452381711314
 

Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet, Güven Timleri ve Şişli Emniyeti’ne bağlı çok sayıda polisin desteğiyle önceki gün 21.30’da İstanbul Şişli’de düzenlenen kumar operasyonunda 700 kişi göz altına alındı.

Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde bulunan 5 farklı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda polis her katı kumar için tahsis edilmiş olan 5 katlı binaya girebilmek için tam 8 çelik kapıyı kırmak zorunda kaldı.
 

Teknik Takip Aylardır Sürüyordu

Baskın yapılan adreslerde kumar oynatıldığına yönelik alınan ihbarların ardından kumar oynattığından şüphelenilen yerleri ve kişileri fiziki ve teknik takibe alan polislere operasyon sırasında TOMA, itfaiye ve sağlık ekipleri de eşlik etti.
 

Yüksek Korunaklı Kumarhane

Baskın yapılan adreslerden en ilginci hiç şüphesiz Şahinkaya Sokak üzerinde bulunan ve kumarhanecilerin üs olarak kullandıkları 5 katlı binaydı.
Söz konusu adrese baskın düzenleyen polisler gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler; zira bina girişi 8 farklı noktada kilitli durumdaki çelik kapılarla korumaya alınmıştı.
Bu noktada itfaiye ekiplerinden de yardım alan polisler, kapıları kırarak binaya girdi ve binanın bütün katlarında kumar oynatıldığını tespit etti. Binada bulunan ve aralarında kadınların da yer aldığı yaklaşık 250 kişi polis ekiplerince göz altına alındı.
 

Lüks Makam Odalarında Toplanan Paralar

Binada yapılan incelemelerde kumarhane işletmecilerinin kumardan kazanmış oldukları paraları ses izolasyonlu lüks makam odalarında topladıkları ve olası bir baskın ihtimaline karşılık kaçmak için çatı katında özel bir bölüm dizayn ettikleri belirlenmiştir. Bununla birlikte kumarhane müdavimlerinin yorulduklarında dinlenmek için kullandıkları yataklar ve çay ocağı da kumarhanenin dikkat çekici bölümleri arasında yer almaktadır.
 

Suç Malzemelerine El Konuldu

Operasyonun ardından kumar işlerinde kullanılan tombala makineleri ile suç unsuru teşkil eden diğer malzemelere el konuldu ve kumarhane olarak kullanılan binaların kapıları mühürlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here