İngiltere Futbol Federasyonu Joey Barton’u Bahis Yorumları Konusunda Uyardı

1
356

Joey Barton mikro-blog sitesinde sergilediği sıradışı tahminleri nedeniyle Futbol Federasyonu`ndan çok sayıda mektup alinca Twitter’da Futbol Federasyonunu topa tuttu. FA`nin Barton ile bu seferki anlaşmazlık sebebi, Barton`ın iki Mançester kulübü dahil geçen haftanın büyük oyunlarını tahmin etmesi oldu. FF Barton`ın oyunlar ile ilgili içerden bilgi aldığından endişe duyarak maç tahminleri dolayısıyla Barton’a uyari verdi.

QPR orta saha oyuncusu FA`nin tuhaf korkularına öfkeyle verdiği yanıtı takipçileri ile şu sözlerle paylaştı; “Henüz şimdi FA yönetim kurulundan Mancester`ın iki maçını da tahmin ettiğim için bu haftaki ikaz mektubumu aldım”.

“FA`ye göre, içeriden bilgi almak gibi yorumlanacağı için oyunların sonuçlarına dair görüş bildirmek ya da tahminde bulunmak gibi bir hakkım yok.Bu kişiler gerçeklikten çok uzakta, bu çok yanlış. Benim düşünce ya da yorumum bir maçin sonucu uzerinde nasıl bir fark yaratabilir? Hiç.”

Barton, Twitter’da kullanmaya başlamasından bu yana FA`den neredeyse otuza yakın uyarı mektubu aldığını ve bunun yönetim orgaının artan teknolojik gelişmelerin etkisi ile paranoyak hale geldiğinin açik bir göstergesi diye nitelendirdi. Ayrıca, Barton, FA’ yi uyguladiği bu kontrolcu sistemden ötürü baskıcı bir organizasyon olarak nitelendirerek 21. yüzyıla uyumlu güçlü bir organ olmaları çağrısında bulundu.

Futbol Federasyonu sözcüsü “Joey Barton ya da Twitter `daki düşüncelerine yapacak bir yorumumuz yok” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here