bwin.party CEO’su Belçika’da Gözaltına Alındı

0
497

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basında çıkan haberlere göre bwin.party CEO’su Norbert Teufelberger, Responsible Gaming Day konferansında yaptığı konuşma nedeniyle Belçikalı yetkililer tarafından sorguya çekildi.
Belçika’da 2012 yılından itibaren sanal kumar oynama lisansı verildi. bwin.party Belçika’da lisans sahibi olmasa da ülkede oyun oynatıyor.
Bugün öğleden sonra yapılan basın yayınına cevap olarak sunulan bildiride, Şirket “Genel müdür yardımcısı Norbert Teufelberger’in Belçikalı yetkililer tarafından görüşmeye çağrılmıştır. Kendisi görüşmeye gönüllü olarak katılmıştır ve yetkililer ile işbirliği içerisinde hareket etmektedir. Bu gelişme ile ilgili bilgiler ileride daha detaylı olarak verilecektir.” açıklaması yapıldı.
Bu bilgiler çerçevesinde şu an Teufelberger’in ülkeden ayrılmasına izin verilmesi ya da gözaltına alınıp alınmayacağı bilinmiyor.

 

Türkiye’de 2000’li yılların başında Beteurope ve Betandwin isimleriyle hizmet veren Bwin, 2007 yılından beri Türkiye’den müşteri kabul etmiyor. Bwin şirketi daha önce Beşiktaş’a forma sponsorluğu teklifi ve lisans alımı için rüşvet dolandırıcılığı haberleriyle Türk basınının gündemine gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here