Betsson, Sorumlu Oyun Yazılımı Geliştiriyor

0
392

Sanal bahis operatörü Betsson İsveç’in Spelinstitutet kurumu ile aşırı kumar oynamanın zararlarını sınırlamak için oyuncuların çevrimiçi yardım alabilecekleri bir program oluşturmak üzere bir araya geliyor.

Bu ay başlanacak olan deneme sürecinde İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya’da Betsson markası Betsafe.com’a katılan müşterilerin kendileri tarafından verilen bilgiler doğrultusunda kendi kumar oynama davranışları değerlendirilecek. Daha sonra, bu değerlendirme kumar alışkanlıklarını değiştirmek ya da tamamen bırakmak isteyen oyuncuların bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş programlar sunmak için kullanılacaktır. Programa katılım isteğe bağlıdır ve tüm bilgiler oyuncular arasında paylaşılır. Program kapsamında Spelinstitutet gizli tutulacak ve sanal oyun operatörü açıklanmayacak.
Kendi kendine yardım programı 10 hafta kadar sürmekte ve Bilişşel Davranış Terapisi ve Motivasyonel Görüşme seanslarından oluşmakta. Program ayrıca, ev-iş, sanal terapist oturumları ve program tamamlandıktan sonra oturumları takip etme seanslarını da içermekte.

Betsson CEO’su Magnus Silfverberg “Betsson iddia oyunlarının sorumluluk çerçevesinde oynanması için çabalarını güçlendirmeyi ve yoğunlaştırmayı amaçlıyor. Bu nedenle bilinçli ve sorumluluğu arttırıcı oyun araçlarını araştırmak ve de bu araçların gelişimini desteklemek iş anlayışımızın en önemli bir parçası.” diye belirterek sözlerine şu şekilde devam etti;
“Biz öncelikle kumar oyunlarının zararlı etkilerini önleyebilecek veya sınırlayacak araçların gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden Spelinstitutet ve Betsson tarafından oluşturulan bilinçli oyun geliştirme planı ile oyuncuların çevrimiçi kendi kendilerine yardım etme aracı arasında mükemmel bir uyum olduğunu düşünüyoruz.”

Betsson, ön çalışmanın sonuçlarının ardından tüm marka ve pazarlarda kendi kendine yardım aracı sunmayı amaçladıklarını dile getirdi. Spelinstitutet CEO’su Thomas Nilsson “Spelinstitutet bilinçli oyun oynamayı geliştirmek için uzun bir süredir bağlı bulunduğu oyun firmalarından biri olan Betsson ile işbirliği yapmayı bekliyor. Lider bir sanal kumar operatörü olan Betsson’ın bilinçli oyun oynama konusundaki çalışmalarının olumlu sonuçlanması ve ayrıca bu yönde geliştirilen oyun araçlarının oyunculara yardımcı olması bekleniyor.” dedi.

Betsson, Türkiye’de Bets10 markası ile hizmet veriyor. Bets10 sitesine gitmek için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here