Betsson, Curacao’da Yeni Bir Şirket Kurdu

0
404

 

 

Bets1oGame.com un sahibi İsveçli şirket Betsson, Kuzey Amerika, Afrika ve Avrupayı kapsayan çeşitli potansiyellere sahip merkez pazarı dışındaki işlemlerden sorumlu olan ve neredeyse 30 ülkede şirketin faaliyetlerini yürütme odaklı çalışacak Curacao lisanslı yeni bir oyun şirketi kurdu.


Bu zamana kadar çeşitli kumar oyunlarını iştiraklerinin birden fazla oyun platformları aracılığı ile yürüten Betsson yeni kurulan bu şirket ile tüm oyunları tek bir platform üzerinde toplamayı amaçlıyor.
Betsson yeni oyun şirketleri geliştirebilmek için eski oyun platformlarını kullanmanın kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğuna ve böylece küçük niş talepli oyun şirketinin bile piyasaya sunabileceği avantajlardan yararlanabileceğine inanıyor.
Betsson hissedarlarına İsveç AktieTorget listesinde tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığı olan ve halka arz edilen Angler Oyun şirketinin hisselerinin tamamını dağıtmak için teklifte bulundu.
Teknik ve Pazar yapısına odaklı hisse dağılımında geliştirme çalışmalarını durdurma kararı alan Betsson’ın merkezi bölgesi dışına uzanan coğrafi pazarlardaki teknik çalışmalar Angler tarafından yürütülecek.
Betsson faaliyetlerinde kendi ana pazarlarına odaklanmayı ve öncelik vermeyi tercih ederken ayrıca Kuzey Amerika, Afrika ve Avrupayı kapsayan çeşitli potansiyellere sahip olmakla birlikte Betsson merkezi pazarı dışında bulunan neredeyse 30 ülkede çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Yeni açılan bu pazarlarda şirketin geliri neredeyse hiç yok gibi, Betsson’ın toplam gelirinden yüzde olarak 0.1 oranından bile daha düşük. Buna rağmen müşteri sayısı Betsson’ın toplam kayıtlı müşteri sayısının neredeyse yüzde 5’i oranında. Şirkete biraz daha yakından bakacak olursak, Betsson iştiraklerinin kendisinden ayrılmasının işlerin gelişmesi için daha sağlıklı olacağını düşünüyor ve bu amaçla pazarda hizmet vermesi için yeni bir oyun grubu oluşturdu. Bunların içinde Curaçao da kurulmuş ve yine Curaçao lisanslı olan Malta merkezli holding şirketi Angler ve onun işlemsel iştiraki Starfish bulunmakta.

Betsson bu daha küçük ancak daha esnek ve geniş imkanlar sunan niş pazarlı oyun şirketinin müşteri veri tabanlı değerleri yönetmek için ve bu pazarın sunduğu tüm imkanlardan yararlanabilmek ve pazarı büyütmek için daha uygun bir araç olacağını tahmin ediyor.

Betsson yeni açılan şirket ile artık kendisi için gerekli olmayan tüm oyun platformu ve müşteri veri tabanını Starfish’e aktardı. Starfish’in öncelikli faaliyetleri Betsson iştiraklerinden ve diğer oyun tedarikçileriden alınan özel yazılımlı bilgisayar programlarına dayalı çeşitli formlardan oluşan casino oyunlarını sunma odaklı olacak. Starfish Betsson’ın merkezi pazarı dışındaki yeni pazarları hedef almakla birlikte öncelikli olarak Betsson’ın daha önce içinde aktif olduğu ancak odaklanmayı çok da fazla tercih etmediği pazarlara yönelecek. Betsson’ın müşteri veritabanı ve üçüncü şahıslardan satın alınan müşteri veritabanı Starfish’e aktarılacak.

Bu sabah Angler için yapılan bir Yatırım Protokolünde Betsson tarafından yapılan açıklamada “Bu bölünme Betsson’ın hissedarlarına müşteri veritabanı ve teknik platformlarda ileriye dönük değerler katma imkanı sunacak ki böyle bir bölünme gerçekleşmeseydi ileriye dönük gelişmeler sınırlı adımlar çerçevesinde olacaktı. Buna ek olarak bu bölünme farklı işlerde şeffaflığı arttıracak ve hissedarlara istenilen risk düzeyini seçme olasılığı ve işe odaklanma imkanı verecektir.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Betsson Yönetim kurulu iştiraki Angler’in tüm hisselerini 1:1 oranı ile Betsson hissedarlarına dağıtmak için teklif verdi. Teklif bu yıl 1 Temmuz gibi açıklanması beklenen İsveç’in AktieTorget listesindeki Angler hisselerinin sıralanışına bağlı olacak. Dağılımla birlikte tüm şirket hissedarlarının yararına olacak bağımsız bir Angler değeri açığa çıkacak. Aynı zamanda, Bettson grup çapında teknolojik platform çalışmalarının daha da geliştirilmesi ve kalkınması için vaadler sunabilcek ve bunlara ek olarak ayrıca uzanmayı hedeflediği pazarlara odaklanabilecek.
Angler şu anda başlangıç aşamasında ve gelecek ayın başından itibaren kendi masraflarını üstlenebilecek seviyeye ulaşacak. Şirket Kurul Başkanı David Gray olurken, müdürler de Michael Bennett ve Sarah Borg olacak. Bennet daha önce Redbet ve GTECH G2’nin CEO’su olarak çalışıyordu. Angler ve Starfish’in başlangıçta 12 çalışanı olacak. 11 Mayıs tarihinde yapılacak olan yıllık genel kurul toplantısında Betsson hissedarlarının Angler hisselerinin dağılımını onaylamaları bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here